Novinky

28. listopad 2016

Čertovské rojeníko v Třeboni 2016


 Čertovské rojeníčko v Třeboni bude již podruhé hostit děsivá strašidla z bavorských lesů!

 Přijeďte se v sobotu 3.12.2016 podívat do Třeboně. Na Masarykově náměstí vás čeká bohatá adventní zábava pro malé i velké. Program zahájí v 15h Vánoční koncert jihočeské folkové kapely Bonsai č.3. Po ní se na podiu blýsknou obří andělé z českobudějovického divadla Kvelb. Ve svém představení Advent na kolečkách dají ožít postavám jako je svatá Kateřina, Ondřej, Barbory či Mikuláš, a nezapomenou ani na samotné Vánoce. V 17h se pak bude konat přehlídka třeboňských čertíků, andílků a Mikulášů, kterou ocení zejména děti. Pro ty pak bude po celou dobu otevřena tvořivá dílnička v Domě Štěpánka Netolického, kde si budou moci vyrobit své vlastní čertíky a Mikuláše. Ty děti, které přijdou v čertovských a mikulášských převlecích budou sladce odměněny.

čerti třeboň 2016

A na úplný závěr celého sobotního veselí se můžete těšit na vystoupení těch nejděsivějších z nejděsivějších – duchů a strašidel, které v Bavorsku vylézají v noci na svatého Tomáše, 21.prosince, ze svých doupat a letos podruhé přijedou strašit i do Třeboně. Jsou členy spolku Raunachtgeister a zavítají k nám z bavorského městečka Altschönau nacházejícího se poblíž Národního parku Bavorský les. Jejich ručně vyřezávané masky z lipového dřeva rozhodně nejsou nic pro slabší povahy, ze své podstaty však tito „démoni“ nejsou zlí. Dočkat se od nich můžete nanejvýš lehkého mrazení v zádech, až se budou kolem vás prohánět se svými řetězy a za dunivého doprovodu bubnů rozhánět nahánět strach. Nikomu tedy žádné vážnější nebezpečí nehrozí.

 
Jste – li i vy zvědaví na bavorská strašidla a chcete – li si s dětmi užít trochu té předvánoční zábavy, určitě přijeďte do Třeboně. Z našeho Hotelu Galerie to máte k děsivým pekelníkům a roztomilým čertíkům jen pár kroků.