Novinky

21. červenec 2013

Slavnosti Jakuba Krčína v Třeboni


Historické slavnosti Jakuba Krčína opět na den změnili chod města. Hosté našeho hotelu mohli během svého ubytování okusit, jak asi vypadal život v Třeboni před několika staletími.

 V sobotu 20. července 2013 se ranní Třeboní rozléhalo troubení fanfár z radniční věže. To totiž na náměstí dorazil Jakub Krčín se svým průvodem, tvořeným měšťany oblečenými do dobového oblečení. Průvod prošel přes historické tržiště až dorazil nadolní část náměstí, kde bylo přichystáno pódium. Tam Jakub Krčín spolu se starostou Třeboně v deset hodin slavnostně zahájili celou akci.

  Krčínovy slavnosti kapelaKrčínovy slavnosti náměstíKrčínovy slavnosti tanec

Historické slavnosti měli přichystaný pestrý program pro dospělé i pro děti. Na náměstí byly k vidění šermířské souboje a dobová přehlídka. Divadelní představení střídaly hudební vystoupení. Děti si mohly zkusit rytířské souboje v zámeckém parku. Zkrátka kdo o víkendu zavítal do Třeboně, jistě ocenil jedinečný zážitek, který si z dovolené přivezl. Další kulturní akce v našem městě budou probíhat po celé prázdniny, navštivte Hotel Galerie a nudit se rozhodně nebudete.