Novinky

06. září 2013

Závod cyklistů v Třeboni


Hosté našeho hotelu měli možnost zúčastnit se startu cyklistického závodu Okolo jižních Čech.

V Třeboni startovala první etapa cyklistického závodu Okolo jižních Čech 2013. Ve čtvrtek 5. září jste mohli na Masarykově náměstí vidět 129 jezdců z 22 profesionálních stájí, jak důkladně připravují svá kola na náročný sprinterský závod. Před samotným startem závodu, který byl naplánovaný na 15:00 hod, se konal doprovodný program. V něm jste se například dozvěděli, jak správně provádět první pomoc a také si to na vlastní kůži vyzkoušet na figuríně. Dále na náměstí vystoupilo několik hudebních a tanečních uskupení.

    Okolo jižních Čech před startem  Okolo jižních Čech start

Před třetí hodinou se už závodníci začali štosovat do pelotonu pod starou radnicí. Vyrazilo se přesně na čas. Peloton si udělal jedno kolečko okolo Třeboně. Cyklisté projeli po hrázi rybníka Svět, obkroužili park, znovu, tentokrát o dost rychleji, projeli náměstím a jeli vstříc dalším téměř padesáti kilometrům. První etapa je zavedla do Nové Bystřice, kam nejlepší závodníci dojeli za hodinu a čtvrt. Jejich tempo tedy bylo tedy vskutku úctyhodné, cyklisté si to po Třeboňsku uháněli téměř 44 km/hod.

Navštivte náš hotel a zkuste si i vy jejich cestu na kole, třeba se k jejich času přiblížíte a jestli ne, tak nevadí, cesta mezi rybníky a hustými lesy vám jistě učaruje i tak.