Novinky

17. listopad 2013

Severští psi v Třeboni


V rámci Mezinárodního festivalu outdoorových filmů jste mohli na třeboňském náměstí zhlédnout prezentaci povozů tažených severskými psi, tzv. Mushingu.

V sobotu 16. listopadu jste mohli slyšet na třeboňském náměstí hlasité vytí a štěkot více jak tuctu psů, které mohlo ve slabších jedincí vyvolávat strach. Nebojte se, nezavítala k nám smečka vlků nebo divokých psů, ale šlo o domestivkované psy. Na náměstí se totiž v rámci Festivalu outdoorových filmů konala ukázka mushingu, závodů psích spřežení. Mohli jste tak na vlastní oči vidět houf psů, jak táhne svého pána ve čtyřkolovém povozu, který v létě, nebo pokud je nedostatek sněhu, nahrazuje pro mushing klasičtější saně.

   Mushing v Třeboni Festival outdoorových filmů Mushing Třeboň Festival outdoorových filmů 2013

Tato přehlídka, pro Třeboň jistě netradičního sportu, byla zároveň tečkou Mezinárodního festivalu outdoorových filmů v našem městě, nicméně jeho program pokračuje ještě na několika místech naší republiky až do počátku prosince. Ke zhlédnutí na něm byla řada cestopisných ale i adrenalinových filmů. Mohli jste se tak podívat na velice zajímavé kouty naší země.

Festival outdoorových filmu v Třeboni máme za sebou, nyní je před námi sezóna vánočních trhů. Hotel Galerie se těší na Vaši návštěvu.