Novinky

12. květen 2014

Třeboňský Anifilm nabídl přehlídku nejlepších animovaných filmů


V Třeboni jste mohli navštívit přehlídku toho nejlepšího, co se na poli animovaných filmů urodilo.

Jako každý rok i letos proběhl v Třeboni festival animovaných filmů, Anifilm. Představily se na něm desítky soutěžních i nesoutěžních snímků. Velice zajímavé byly například snímky Cheatin, Zvedá se vítr nebo tuzemští Husiti od Pavla Koutského. Každý den jste se také mohli těšit na promítání na třeboňském náměstí, kterému letos naštěstí přálo počasí, a tak vás u sledování filmů nerušil déšť, či jiné meteorologické jevy, jimiž počasí rádo kazí festivaly.

      anifilm 2014 Třeboň     anifilm Třeboň 2014 letní kino

Anifilm ale nebyl jen o sledování snímků. Kdo už se po několikahodinovém soustřední na obrazovku, či plátno potřeboval odreagovat, mohl tak učinit, nabízela se například návštěva koncertu v místním Dada Clubu. Dále jste si mohli vyzkoušet filmařinu na vlastní kůži při nejrůznějších workshopech. Návštěvníci Anifilmu si mohli vyzkoušet i další odvětví animování, a to tvorbu počítačových her.

       Anifilm 2014 Třeboň      Anifilm Třeboň 2014 loutka

První letošní velká třeboňská akce je za námi, nyní se můžeme těšit na další, totiž Otevírání lázeňské sezóny. Chystáte-li se na dovolenou do Třeboně, dovolte, abychom vám nabídli služeb Hotelu Galerie.