Hotel Galerie Třeboň, Rožmberská 35, CZ - 379 01 Třeboň

O nás

Historie

Rodinný hotel s restaurací v centru Třeboně založen v roce 2003.

Původní měšťanské domy v Rožmberské ulici vznikly v rámci výstavby opevnění Třeboně v letech 1525 – 1527. V polovině 19. století byly domy strženy a byl zde vystaven nový činžovní dům s respektem k původnímu střešnímu řešení domu. V novém objektu vznikly čtyři samostatné byty s prkennými a fošnovými podlahami a celým domem procházely dva průlezné komíny provozující čtyři tzv. černé kuchyně.

V roce 2000 se současný majitel pro historicky a architektonicky zajímavou budovu nadchl a v roce 2001 kompletně rekonstruoval. Avšak to byl velmi složitý oříšek. Budova je součástí historického centra Třeboně a jen malá část domu se dala radikálně přeměnit. Proto také majitelé, atak památkářský ústav po celu dobu velmi bedlivě dbali na původní struktury jak interiéru, tak exteriéru.

Z tohoto důvodu zůstaly původní podkrovní pokoje, klenby v prostorách celé restaurace i všech průchodů napříč hotelem, a v neposlední řadě také prosklené atrium.

Dnes se hotel, a hlavně jeho restaurace proměnila v galerijní prostory, kde vystavují čeští umělci. Podporujeme tak menší umělce, kteří nemají kde svá díla vystavovat. Všechna díla vystavená v prostorách hotelu jsou k prodeji.

Translate »